W studiu HELLENIC wykorzystywana jest duża ilość urządzeń analogowych i cyfrowych. Aby wykorzystać w pełni ich możliwości zastosowano konfigurację, której działanie wyjaśnia rysunek obok.
  System audio w studiu stanowią urządzenia analogowe jak i cyfrowe. Wzajemne łączenie urządzeń w studio odbywa się za pomocą krosownic sygnałów analogowych i cyfrowych. 
  Nagrania mogą być zgrywane na 24 śladowy magnetofon cyfrowy SONY DASH® lub 16 śladowy analogowy magnetofon STUDER. W studiu dysponujemy również systemem edycji komputerowej PROTOOLS® pracujacym na platformie MAC G4. Dzięki zastosowaniu przeteorników A/C APOGEE AD8000 i DIGIDESIGN IO888/24 w systemie możemy dokonywać  edycji na 256 wirtualnych śladach audio. Studio HELLENIC wyposażone jest w 32 kanałowy stół mikserski MCJ JH-500C. W nagraniach oprócz licznych procesorów dźwiękowych takich jak MANLEY, TUBE-TECH, T.C.electronic dysponujemy również przedwzmacniaczami lampowymi WSW SIEMENS z roku 1956. Wymienione przedwzmacniacze lampowe które nadają niezapomniane, doskonałe brzmienie realizowanym u nas nagraniom. 

zobacz schemat