Studiu HELLENIC zasadniczo składa się z kilku pomieszczeń, są to: reżyserka, dwa pomieszczenia studyjne o różnej kubaturze, pokój dla muzyków, pomieszczenia techniczne i biuro firmy.
    Pomieszczenia są wyposażone w odpowiednia adaptacje akustyczna po to aby wytworzyć najlepsze warunki akustyczne do prowadzonych nagrań, wystrój studia został zaprojektowany w ten sposób aby pracujący muzycy i realizatorzy czuli się w nim wygodnie i komfortowo, dlatego niektóre pomieszczenia  są  klimatyzowane. Dla zapewnienia kontaktu wzrokowego realizatora i muzyków w studiu znajdują  się odpowiednio skonstruowane okna o zwiększonej izolacyjności akustycznej. 
    Urządzenia wyposażone w wentylatory, które mogły by przeszkadzać w trakcie nagrań zostały zamknięte w odizolowanym pomieszczeniu technicznym. Studio HELLENIC zostało wyposażone w  instalację elektryczną zaprojektowaną w ten sposób aby poziom zakłóceń sieci energetycznej był jak najmniejszy, zastosowano odpowiednie urządzenia filtrująco - separujące firmy FURMAN.
    Dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem dla muzyków, w którym gościmy ich podawaną w ciszy kawą i herbatą.

plan studia