Historia HELLENIC sięga początku lat dziewięćdziesiątych. Wtedy to założyciele firmy rozpoczęli działalność agencji artystycznej, której głównym celem była organizacja koncertów Eleni. W niedalekiej przyszłości firma HELLENIC zajęła się również produkcją i wydawaniem płyt Artystki, po upływie kilku lat firma wznowiła, prawie całą dyskografię Eleni.  Dyrektorem artystycznym HELLENIC oraz jednym z współwłaścicieli jest Kostas Dzokas producent, kompozytor, założyciel i członek zespołów „Hellen” i „Prometheus”.
      Dynamiczny rozwój firmy przyczynił się do powstania STUDIA HELLENIC. Początkowo skromne małe studio służyło głównie jako warsztat Eleni, jednak było ono stopniowo wyposażane w profesjonalny sprzęt nagraniowy. Dzisiaj jest jednym z najbardziej profesjonalnych prywatnych studiów nagraniowych w Polsce. W studiu HELLENIC znajduje się wiele unikalnych urządzeń analogowych i lampowych, które łączymy z nowoczesnymi technikami komputerowymi uzyskując doskonałe brzmienie.
     W studiu HELLENIC nagrywało już wielu znanych artystów m.in.: 2TM2,3, Acid Drinkers, Ajon, Ares Chadzinikolau, Arka Noego, Armia,  Artrosis, CymeonX, Gabriel Fleszar, Lombard, Voytek, Zbigniew Wrombel, Krzysztof Przybyłowicz, Piotr Kałużny, Zbigniew Górny i oczywiście Eleni,. Produkcje te powstały przy współpracy ze znakomitymi polskimi realizatorami - Piotrem Madziarem, Piotrem Witkowskim, Adamem Toczko, Grzegorzem Rzechówką i Sebastianem Włodarczykiem.